Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Ataşehir Aşıkveysel Mahallesi Su Tesisatçısı

Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Petek Temizliği Neden Gereklidir ? , Uzmanlar, kalorifer tesisatında dolaşan suyun bir süre sonra radyatör ve tesisatlar da kireçlenmeye neden olduğunu söylemektedirler. Sudaki kireç ve tortu tabakası bir süre sonra peteklerinizin iç kısmında kireç tabakası oluşmasına neden olur. Tıpkı mantolama yapılmış bir evde, ısının dışarı çıkmadığı gibi, kireç tabakası ile kaplanmış bir petek de ısıyı dışarı vermesi mümkün değildir. Bu da peteklerinizin verimin düşmesine neden olmaktadır. Bu tür bir problemle karşı karşıya kalan ev sahipleri, evdeki ısıyı artırmak için peteklerinin ısısını artırmaya denerler, yani kombinin derecesini yükseltmeye çalışırlar. Bu da ısınmak için harcanılan enerjinin masrafı iki katına kadar çıkarabilir.

Mimar Sinan Mahallesi Su Tesisatçısı
Mimar Sinan Mahallesi Su Tesisatçısı

Kalorifer peteklerinin her sene kış gelmeden düzenli olarak temizlenmesi oldukça önemli bir işlemdir. Zira temizleme işlemi yapılmayan peteklerin bir süre sonra ısı veriminde kayıp yaşadığı görmekteyiz. Bu da kombinizin daha fazla yakıt harcamasına, daha kısa ömürlü olmasına ve yüksek faturalın gelmesine neden olmaktadır.

Protek petek temizleme firmamızdan aldığınız hizmetin %100 garantili, hızlı, temiz ve kalıcı bir şekilde yapmaktadır. Yerden ısıtmalı veya duvara monte edilen peteklerinizin temizliği için web sitemizin iletişim kısmından ya da telefon numaralarımızdan bizlere ulaşmak sureti ile hızlı şekilde, belirtilen adrese gelebilir ve incelemelerde bulunabiliriz. Petek temizliği işlemi, içinize sinecek şekilde ve kaliteden ödün vermeden çalışmalarımızı yapmakta olduğumuzu belirtmek isteriz.

İstanbul

Su Kaçağı Bulma ve Tıkanıklık Açma

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası